Máme velkou radost z toho, co právě píšeme: historicky prvním e-shopem, který si vyzkouší RepeteBoxy, je Alza. Těší nás, že tato česká e-shopová jednička přemýšlí nad tím, jak produkovat méně odpadu.

RepeteBoxy potkáte v Bratislavě

Prozatím Alza testuje naše znovupoužitelné obálky v Bratislavě a jak sama uvádí v tiskové zprávě, má na ně pěkné odezvy. E-shop využívá RepeteBoxy pro svou službu Alza Express, kdy si zákazník objedná zboží a kurýr mu jej doručí v nejkratší možné době.

Alza testuje znovupoužitelné obálky RepeteBox
Alza testuje naše RepeteBoxy

Jak zákazník vrátí RepeteBox

RepeteBox se dostane zpátky k Alze jednoduše – zákazník předá obal kurýrovi ihned na místě, jakmile vybalí zboží z obálky.

RepeBoxy vyrobíme ze starých Alzáků

Skvělou zprávou je, že Alza nám předá své reklamní plachty, které už nevyužívá a my z nich vyrobíme nové RepeteBoxy. Příští objednávky tak můžou dorazit v obálce, na které uvidíte třeba kus Alzáka.

Za tento krok jsme moc rádi, jde totiž ruku v ruce s naší úplně počáteční myšlenkou, kterou pořád nosíme v hlavě – snažit se co nejvíce využívat materiál, který už vlastně někde je a leží ladem. Recyklovat bannerovinu, která se dá znovu skvěle použít a nemusí zbytečně skončit ve spalovně nebo na skládce.

Jsme zvědaví, jak si RepeteBoxy u Alzy povedou. Pevně věříme v to, že do budoucna nezůstanou jenom v Bratislavě, ale že se s nimi uvidíte třeba i v Praze, Brně a dalších městech, kde funguje Alza Express. Veškeré další informace najdete v tiskové zprávě Alzy.

Za RepeteBox

Nikola