Nákup RepeteBoxů v režimu náhradního plnění

Repeteboxí Měkkouše šijí zdravotně postižení pracovníci v partnerských chráněných dílnách na jižní a východní Moravě. Jedná se o řádně registrované a prověřené chráněné dílny.

Každý ušitý Měkkouš těmto lidem pomáhá zvýšit jejich životní úroveň. Nákupem RepeteBoxích Měkkoušů podpoříte tyto zdravotně postižené pracovníky a navíc můžete dosáhnout významné daňové úspory ve formě náhradního plnění.

Co je to náhradní plnění?

Zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci mají povinnost zaměstnávat minimálně 4 % osob se zdravotním postižením dle zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. Při nesplnění lze:

  • odvést do státního rozpočtu ročně 2,5 násobek průměrné mzdy za každou zdravotně postiženou osobu, kterou firma dle povinnosti nezaměstnává
  • čerpat náhradní plnění odebráním výrobků nebo služeb od organizace, která zaměstnává více než 50 % osob se zdravotním postižením, nebo od osoby se zdravotním postižením, která podniká jako OSVČ
  • kombinovat odvod státu a náhradní plnění

Jak to funguje?

Máš-li zájem odebírat Měkkouše v režimu náhradního plnění, tak stačí tuto možnost uvést v objednávkovém formuláři nebo nám ji zkrátka napsat na e-mail či Facebook.

Poté ti bude za dodání Měkkoušů fakturovat naše partnerská chráněná dílna, která Měkkouše skutečně vyrobila a ve spolupráci s námi ti je dodala. Na faktuře proto nenajdeš jako dodavatele naši firmu Repetebox s.r.o., ale chráněnou dílnu, protože jedině řádně registrovaná chráněná dílna splňující veškeré legislativní podmínky ti může poskytnout náhradní plnění.

Tvé zaplacené peníze tak jdou přímo do chráněné dílny bez žádné odbočky.

Jeden příklad za všechny

Tvůj e-eshop zaměstnává celkem 50 lidí na hlavní pracovní poměr. Dle zákona je tak povinný podíl zaměstnaných osob se zdravotním postižením ve výši 2 zaměstanců. Pokud je nemáš, tak musíš ročně státu odvést 143 tis. Kč (za rok 2019), což je hodnota 2,5 násobku průměrné mzdy.

NEBO

Můžeš nakoupit produkty od chráněné dílny, která má právo poskytovat náhradní plnění, ve výší 7 násobku průměrné mzdy, což je 402 tis. Kč (za rok 2019). Této hodnotě se rovná nákup 2684 RepeteBoxích Měkkoušů v hodnotě 150 Kč/kus, což pro e-shop s 50 zaměstnanci není vůbec hodně (naopak ti jich bude pár možná chybět).

Jasně, za tyto Měkkouše zaplatíš 402 tis. Kč. Ale ve skutečnosti to bude pouze 259 tis. Kč. Protože od částky 402 tis. Kč odečteme hodnotu 143 tis. Kč, kterou by si musel odvést na daních. Jeden Měkkouš tě tak ve skutečnosti vyjde na 96,4 Kč, ušetříš tak 54 Kč na jednom Měkkoušovi a ještě pomůžeš dobré věci. Není to skvělé?

Chceš to spočítat? Obrať se na nás.

Pomůžeme ti spočítat, kolik ušetříš a jak je to pro tebe výhodné.