Jak RepeteBox spolupracuje s Alzou

Přečtěte si příběh o tom, jak RepeteBox využívá jednička mezi českými e-shopy

Shrnutí příběhu

Největší český internetový prodejce Alza.cz s námi začal spolupracovat v červenci 2019 – zkoušel RepeteBoxího Měkkouše. Během prvních tří měsíců využil víc než 300 kusů RepeteBoxů, přičemž 200 z nich jsme vyrobili z vyřazených reklamních plachet Alzy. Ty by se jinak staly odpadem a skončily na skládce.

Za takto krátkou dobu Alza odeslala více než 2 000 objednávek v RepeteBoxech na slovenském a maďarském trhu. Z oběhu se neztratil ani jeden obal a žádný se významně nepoškodil.

RepeteBoxy pro Alzu Expres

Alza využívá znovupoužitelné obaly pro svou službu Alza Expres – tedy systém Interního Kurýra.

Staré Alza bannery jsme přetvořili do RepeteBoxů

Alza nám dodala své staré a už nepoužívané reklamní bannery. Ušili jsme z nich RepeteBoxy, a tak se může stát, že některá obálka má na sobě třeba oko Alzáka.

Jak Alza obaly využívá

Interný kurýr – služba Alza Expres

Alza využívá RepeteBoxy pro svoji službu Alza Expres, kterou ve velkých městech dodává zboží svým zákazníkům do 90 minut od objednání. S RepeteBoxy se zatím můžete potkat v Bratislavě a v Budapešti. 

Po přijmutí objednávky, které velikostně odpovídá možnostem RepeteBoxu, je do obalu zabaleno zboží. Kurýr (zaměstnanec společnosti Alza) si poté převezme jednotlivé objednávky a v určeném čase je rozváží zákazníkům.

RepeteBox jde zpátky kurýrovi

Při předání objednávky kurýr vytáhne zákazníkovi zboží z RepeteBoxu, přičemž si poté kurýr prázdný obal ponechá. Zákazník tak obdrží pouze zboží, co si objednal a nemusí přemýšlet, co udělá s (pro něj již zcela zbytečným) obalem.

V případě potřeby zachování soukromí si zákazník vytáhne zboží z RepeteBoxu sám a prázdný RepeteBox vrátí kurýrovi. Kurýr poté prázdné obaly přiveze zpět do skladu, kde jsou připraveny k dalšímu použití. 

Co na to zákazníci?

Zákazníci na toto bezobalové přijmutí objednávky reagují velmi pozitivně. Zajímají se, jak to celé funguje a myšlenka znovupoužitelných obalů se jim líbí.

Kurýr předá zboží v RepeteBoxu

Zákazník zboží rovnou vybalí a RepeteBox vrátí zpátky kurýrovi. Foto: Alza.cz

Jaké má Alza výhody z používání RepeteBoxů

Nižší náklady na materiál

Alza ušetří za nákup jednorázových obalů. RepeteBoxy může využívat opakovaně, neplatí tak za neustále nové obaly.

Využití starých plachet

E-shop nemusel likvidovat staré bannerové plachty, místo toho je nechal předělat na nové RepeteBoxy.

Zákazníci mají radost

Líbí se jim, že Alza omezuje jednorázové obaly. Jsou rádi, že sami svým nákupem neprodukují další odpad.

Hezký marketing

Tento eko krok podporuje love brand Alzy. Z marketingového hlediska se dají RepeteBoxy hezky využít.

Šetrnost k životnímu prostředí

Společně s Alzou snižujeme ekologickou stopu. Redukujeme zbytečný odpad z jednorázových obalů. 

Jak jsme si poradili se starými bannerovými plachtami

Ze starého nové

Po úspěšném otestování prvních 100 kusů jsme se s Alzou domluvili, že k nám přiveze staré vyřazené reklamní plachty. Abychom je využili, Alza je nemusela likvidat a celý proces by byl zase o něco ekologičtější.

Výroba RepeteBoxů z vyřazených reklamních plachet je naším dlouhodobým cílem, nicméně není pro nás v tuto chvíli logisticky a ekonomicky únosné tyto staré reklamní plachty sbírat. Proto je e-shopům přednostně nenabízíme, ale vše je o společné domluvě.

Velmi oceňujeme vstřícnost Alzy, že nám své vyřazené reklamní plachty na vlastní náklady dovezla až do dílny a my se pak mohli postarat o zbytek. Zpracování starýcgh reklamních bannerů je hodně časově i fyzicky náročné.

Richard Bystřický

CEO, RepeteBox

Co na to říká Alza

V Alze se vždy snažíme podpořit tu správnou věc – a mladým ekologickým nadšencům s konkrétními  inovativními nápady opravdu fandíme. V oběhu může jediný takový obal nahradit i 100 klasických jednorázových přepravních obalů – tím se značně zredukuje odpad a šetří se nejen přírodní zdroje, ale i ty finanční.“

Aleš Zavoral

Předseda představenstva, Alza